Medycyna tradycyjna – laparoskopia ginekologiczna

Medycyna konwencjonalna oparta jest o fakty. Jej metody, które zostały oficjalnie i jednoznacznie potwierdzone. Jednym z zabiegów medycyny konwencjonalnej jest laparoskopia ginekologiczna

Czym jest laparoskopia ginekologiczna?

Zabieg laparoskopii wykonuje się przy użyciu specjalnego laparoskopu czyli specjalistycznej rurki. Składa się ona z teleskopu, kamerki oraz źródła światła. Jest to zabieg chirurgiczny, który najczęściej przeprowadzany jest przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Jednym z rodzajów zabiegu z wykorzystaniem laparoskopu jest laparoskopia ginekologiczna. Procedurę tę wykonuje się przede wszystkim w celach pogłębienia diagnozy oraz leczenia chorób ginekologicznych. Operatorem w trakcie zabiegu jest lekarz ginekolog. Laparoskopię ginekologiczną wykonuje się przy diagnozowaniu przewlekłych bóli w obrębie miednicy, wtedy gdy ciężko odnaleźć przyczynę w inny sposób, a także w podejrzeniu mięśniaków macicy, endometriozy czy też torbieli jajników.

Najczęstszą przyczyną wykonywania zabiegu laparoskopii są problemy z zajściem w ciążę. Badanie to wykonuje się wtedy, gdy wszystkie inne przyczyny niepłodności zostały zdiagnozowane. Zabieg pomaga lekarzowi ocenić m.in. budowę narządów rodnych a także obecność ewentualnych zrostów czy brak drożności jajowodów.

Zabieg laparoskopii ginekologicznej jest stosunkowo krótki – trwa ok 40minut i  ma znikomą inwazyjność, dlatego jest wykonywany coraz częściej

Po jego zakończeniu w miejscu wprowadzania endoskopu zostaje tylko niewielka blizna na brzuchu. Działania niepożądane notuje się u zaledwie 1 procent kobiet i należą do nich: nadkażenia bakteryjne, krwawienia z dróg rodnych oraz perforacje jelita.