Na czym polega dieta sirtuinowa?

Czym w ogóle są sirtuiny? To białka, które znajdują się w organizmie człowieka. Są one niezwykle ważne elementy, które biorą udział w regulacji metabolizmu, a także usuwaniu stanów zapalnych, ponadto mają wpływ na długość życia. Dla zdrowia najlepiej, aby tych białek było jak najwięcej. Jak się okazuje – wśród roślin możemy znaleźć takie, które mogą zapewnić człowiekowi większą ilość sirtuinów. To właśnie dieta sirt food jest bogata w takie produkty.

Dieta sirtuinowa lista produktów

Dieta sirtuinowa produkty to przykładowo oliwki, czerwone wino, kasza gryczana, cebula, kapary, kurkumina, gorzka czekolada czy zielona herbata. Kiedy decydujemy się wprowadzić do swojego życia na chwilę takie rozwiązanie jak dieta sirt food, musimy zjadać także dużo zielonych warzyw. Produkty sirtunowe to również natka pietruszki, jarmuż czy rukola i nie tylko. Co ciekawe, właśnie sirtuinowa dieta charakteryzuje się dobrze znanym wszystkim, wściekle zielonym koktajlem. Dieta sirtuinowa produkty to także orzechy włoskie, truskawki, soja, ryby i daktyle.

Dieta sirtfood jadłospis – ogólne zasady żywienia

Jeśli chodzi o dieta sirt jadłospis – bazuje ona na standardowych zasadach dotyczących zdrowego żywienia. Na pierwszy rzut oka dieta sirtfood jadłospis bardzo przypomina po prostu zróżnicowaną i prawidłową dietę, którą powinna stosować każda osoba, jeśli tylko lekarz nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń. Osoby przewlekle chore zwykle muszą wykluczać jakieś produkty. Z kolei dieta sirtfood jadłospis jest pełen roślin określanych jako aktywatory sirtuin.

Dieta sirt jadłospis – przykłady

Sirtuinowa dieta jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich trwa od 3 do 7 dni i w tym przypadku dieta sirtuinowa lista produktów jest wypełniona artykułami, które nie dodają energii, takimi jak zielony koktajl warzywny. Druga faza ma długość dwóch tygodni i nie zawiera żadnych wytycznych, jeśli chodzi o kaloryczność potraw. Dieta ta opiera się na 3 posiłkach dziennie oraz zielonym koktajlu raz na dzień. Warto zauważyć, że taki sposób żywienia nie powinno się powtarzać częściej niż raz w roku. Jeśli zaś chodzi o efekty – dieta sirt powoduje spadek masy ciała. Aby utrzymać ten efekt warto co rok albo nieco częściej decydować się na produkty sirtuinowe.

Sirt – dieta a odchudzanie

Twórcy podczas opracowywania tego, jakie zasady powinna mieć ich dieta, aby była skuteczna, skupili się przede wszystkim na tym, aby zredukować masę ciała. Dieta sirtfood jadłospis ma jednak również i inne zalety. Zmniejsza także stany zapalne, sprawia, że metabolizm przyspiesza, a także ma korzystny wpływ na proces starzenia – opóźnia go, przez go osoby stosujące tę dietę wyglądają świeżo, promiennie, zdrowo i młodziej. Warto zauważyć, że sirt dietę należy ustalić indywidualnie ze specjalistą. Ale jednocześnie określone produkty będą dotyczyć wszystkich, właśnie ze względu na ich właściwości.

Dieta sirtuinowa sklep

Przechodząc na dietę, ale i nie tylko, powinno się postawić na wysokiej jakości produkty. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że są one dla nas zdrowe i dostarczą na wszelkich niezbędnych do funkcjonowania składników.